HOAX JMÉNEM OPIČÍ NEŠTOVICE
Protože zvrhlý smysl pro humor několikáté verze humanoida Gatese a jeho pohunků - placených ničím nekrytými papírky a společenskými prebendami - nezná mezí, v následujících dnech se zaměříme na směšný hoax jménem opičí neštovice. Postačí nám k tomu čistá vědecká fakta.
Začneme úryvkem z knihy What Really Makes you ill (Dawn Lester, David Parker, 2019)
(…) Z knih a dokumentů, napsaných během 19. století, je zcela zřejmé, že si řada lékařů byla vědoma toho, že špatné životní podmínky, které zahrnovaly nedostatek hygieny a kanalizace, stejně jako nedostatek čerstvé vody a osobní čistoty, byly důležitými příčinnými faktory pravých neštovic.
Na podporu tohoto tvrzení existují nezvratné důkazy; takový důkaz zahrnuje dva příklady zavedených postupů, které byly oba úspěšné při dosažení podstatného snížení výskytu a úmrtnosti na pravé neštovice. V obou příkladech přijatá opatření zahrnovala zrušení stávajících očkovacích programů a rovněž realizaci sanitárních reforem.
První příklad se týká situace v Clevelandu ve státě Ohio, jak ji vysvětlil Dr. John Hodge, který v roce 1902 napsal:
"Dr. Friedrichovi, který má na starosti Health Board of Cleveland, Ohio, vděčíme za to, že poskytl civilizovanému světu příklad velkého města, které je absolutně bez neštovic, a bylo by dobré poznamenat, že jeden z prvních opatření, která přijal k dosažení tohoto výsledku, bylo úplné zrušení očkování".
Druhý příklad se týká anglického města Leicester, jak vysvětluje Lily Loat, tajemnice Národní antivakcinační ligy Velké Británie, ve své knize z roku 1951 nazvané Pravda o očkování a imunizaci:
"Město Leicester odmítlo očkování ve prospěch hygieny. Jeho zkušenosti z posledních padesáti let činí tvrzení pro-vakcinistů nesmyslnými. Když byla jeho populace důkladně očkována, závažně trpěla pravými neštovicemi. Když očkování kleslo na jedno procento narozených dětí, neštovice zmizely úplně".
Vědecká metoda vyžaduje, aby vědci sledovali důkazy. Empirické důkazy, získané ze zkušeností obyvatel Clevelandu a Leicesteru, jednoznačně ukazují, že očkování nelze považovat za prostředek, díky kterému se obě města prakticky osvobodila od neštovic.
Tyto příklady odhalují zjevnou anomálii v tvrzení lékařského zřízení, že za vymýcení pravých neštovic bylo zodpovědné očkování; v obou případech to bylo odstranění očkování, které úspěšně snížilo výskyt onemocnění. Tyto příklady také slouží k podstatnému zvýšení váhy důkazů, že očkování bylo hlavním faktorem přispívajícím k propuknutí neštovic; ne k jejich vymýcení.
Lze namítnout, že vakcína proti neštovicím z 19. století nebyla tak účinná jako vakcína z 20. století, která se používala k vymýcení této nemoci. To by však byla mylná představa, protože vakcína z 19. století byla údajně „úspěšná“, i když je zřejmé, že nebyla. Navíc se připouští, že vakcína 20. století má nebezpečné vedlejší účinky; skutečnost, kterou odhalila webová stránka WHO s názvem Často kladené otázky a odpovědi na neštovice. Jedna z otázek se ptá, proč se vakcína již nepoužívá, odpověď WHO zní: "Žádná vláda neposkytuje ani nedoporučuje vakcínu rutinně, protože může způsobit vážné komplikace a dokonce i smrt." (...)
Poznámka: Tato odpověď WHO je na jejím webu ke dnešnímu dni, 22.5.2022, stále k dispozici.
Následovat bude VIROLOGICKÝ FACT CHECK ANEB FAKTA KTERÁ POCHOPÍ I OPICE
Komentáře
Okomentovat